"Представники ОБСЄ підготували концепт спільної місії. Він поки що обговорюється. Це не є формально позицією головування ОБСЄ. Про це я говорив з паном Лайчаком (головою ОБСЄ Мирославом Лайчаком - ред) . Але для мене дуже важливо, що після дискусій, які мали місце останнім часом, після того, як порушена 18 спроба припинення вогню, є чітке розуміння, що має бути міжнародна компонента", - сказав міністр.
За словами Клімкіна, місія може складатися як лише з представників ООН, так і бути спільною з ОБСЄ, яка вже перебуває на Донбасі.
Він вкотре наголосив, що це має бути не тільки мілітарна присутність, але і поліцейський компонент і міжнародна адміністрація.
"У мене є цей концепт. Ми його поки що обговорюємо, ми далекі від того, щоб він був ініційований в офіційній площині. Але я вважаю, що така спільна місія ОБСЄ і ООН може бути однією з ефективних опцій", - заявив міністр.
Нагадаємо, раніше Клімкін заявив 16 січня, що представники ОБСЄ у ТКГ "вийшли з пропозицією створити спільну місію ООН і ОБСЄ". За його словами, така місія повинна мати військовий та поліцейський компонент, а також міжнародну адміністрацію.
Однак в ОБСЄ заявили, що не пропонували створити спільну з ООН місію на Донбасі, що стверджував голова МЗС України Павло Клімкін.
Як повідомляв УНН, в ОБСЄ, яка проводить спеціальну моніторингову місію на Сході України, готові надати допомогу на місцях у разі прийняття рішення про розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.