u-yes-obgovoryuyut-mozhlivit-sklikannya-radi-nato-cherez-situatsiyu-na-kordoni-z-bilorussyu

У ЄС обговорюють можливіть скликання ради НАТО через ситуацію на кордоні з Білоруссю

 • 25444 переглядiв

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Польща обговорює з Литвою та Латвією можливість скликання ради НАТО через ситуацію на кордоні з Білоруссю. Про це повідомив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв'ю агентству РАР, повідомляє УНН.

Цитата:

“Ми обговорюємо з Латвією і власне з Литвою, чи не вводити нам 4-ту статтю НАТО. Це рішення передбачає, що сторони консультуватимуться, разом щоразу, коли, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність чи безпека будь-якої з союзних держав перебувають під загрозою”, — розповів Моравецький.

"Здається, що це потрібно все більше і більше. Тому що вже недостатньо просто публічно висловлювали своє занепокоєння - тепер потрібні конкретні кроки та віддність всього альянсу", - додав він.

Довідково

Стаття 4 договору про НАТО передбачає, що сторони можуть просити консультацій між собою щоразу, коли, на думку якоїсь із них, виникне загроза територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці будь-якої із сторін.

Контекст

8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.

У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.

10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.

Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. 

У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

Українські Національні Новини

Новини Світу