u-nato-pidtverdili-zustrich-iz-rosiyeyu-12-sichnya-na-tli-situatsiyi-navkolo-ukrayini

У НАТО підтвердили зустріч із Росією 12 січня на тлі ситуації навколо України

 • 24146 переглядiв

КИЇВ. 4 січня. УНН. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запланував на наступний тиждень спеціальну зустріч послів країн-союзників з високопоставленими російськими чиновниками, на тлі того, як обидві сторони прагнуть діалогу для запобігання відкритого конфлікту по Україні, з посиланням на заяву офіційного представника НАТО у вівторок повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Глибоко занепокоєний нарощуванням російської військової міці вздовж кордону з Україною, західний військовий альянс протягом декількох місяців домагався проведення засідання Ради Росія-НАТО, але ця зустріч опинилася під загрозою через шпигунський скандал у жовтні, зазначає видання.

Засідання ради - формат, який використовується для діалогу з 2002 року, - відбудеться в Брюсселі 12 січня після того, як офіційні особи США і Росії проведуть переговори з безпеки 10 січня в Женеві.

"Будь-який діалог з Росією повинен відбуватися на основі взаємності, вирішувати занепокоєння НАТО щодо дій Росії... і проводитися в консультації з європейськими партнерами НАТО", - сказав представник НАТО.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова підтвердила, що російські офіційні особи будуть присутні на зустрічі НАТО в Брюсселі. Очікується, що заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков та інші високопоставлені російські офіційні особи візьмуть участь у переговорах у Брюсселі після зустрічі із заступником держсекретаря США Венді Шерман у Женеві, пише видання.

13 січня переговори продовжаться в більш широкому форматі у Відні в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), у яку входять США і їх союзники по НАТО, а також Росія, Україна та інші колишні радянські держави.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" - уже історія.

17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Москва презентувала свій графік переговорів із США, НАТО та ОБСЄ щодо "гарантій безпеки" - у межах російсько-американського діалогу на високому рівні в Женеві 10 січня, потім на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня у Брюсселі, а 13 січня у Відні на засіданні постійної ради ОБСЄ.

Очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані "гарантії безпеки", яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи.

Україна заявила про бажання брати участь у консультаціях.

Українські Національні Новини

Політика