italiya-ta-frantsiya-perezhivayut-drugiy-rik-ekstremalnoyi-posukhi-uryadi-vzhe-gotuyut-plani-borotbi

Італія та Франція переживають другий рік екстремальної посухи, уряди вже готують плани боротьби

 • 1106551 переглядiв

КИЇВ. 1 березня. УНН. Готуючись до другого року поспіль посухи в Італії вперше за кілька десятиліть, прем'єр-міністр Джорджія Мелоні провела зустріч з міністрами в середу, щоб розпочати розробку плану дій, приєднавшись до Франції та інших країн Західної Європи, що борються зі мізерними зимовими дощами та відсутністю снігу. Про це пише АР, інформує УНН.

Деталі

Мелоні та її міністри вирішили призначити «надзвичайного уповноваженого з виконавчими повноваженнями» для виконання урядового плану боротьби із посухою, як тільки його буде розроблено.

Експерти кажуть, що востаннє країна пережила два роки посухи поспіль у 1989-90 роках, але зараз більш суворі умови.

Через мізерний сніг, який призвів до вкрай недостатнього танення для постачання струмків і приток, що впадають у річку По, фермери в італійському регіоні Емілія-Романья побоюються, що їм, можливо, доведеться відмовитися від традиційних культур, таких як кукурудза та соя, і натомість садити соняшник.

Цей регіон є одним із найпродуктивніших сільськогосподарських районів Італії. Нестача води може також позначитися на поставках кормів для корів та свиней Емілії-Романьї, чиє молоко та м'ясо необхідні для виробництва сиру Пармеджано-Реджано та цінного прошуто.

Італія минулого року постраждала від найсильнішої за 70 років посухи, а найдовша річка По перетворилася на довгу смугу піску.

Опади, що випали в Італії наприкінці лютого, завдали деяким фермерам більше шкоди, ніж користі. Поєднання нижчих температур, снігу та заморозків загрожує фруктовим культурам, які через теплішу зиму вже почали цвісти, особливо мигдалю, персику та вишні.

Цієї зими у Франції було зафіксовано 32 дні без дощу - найтриваліша зимова посуха з початку ведення обліку у 1959 році. Рівень снігу у французьких Альпах, Піренеях та інших французьких гірських хребтах також набагато нижчий, ніж зазвичай для цієї пори року.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що його уряд розробить терміновий план водопостачання в середині березня.
Останні два роки у Франції також були виключно посушливими, що спонукало деяких фермерів задуматися про перехід на нові культури.

Чотири регіони на півдні Франції - Ізер, Вар, Буш-дю-Рон та Піренеї - вже мають обмеження на воду, а 10 інших департаментів було внесено до списку пильності.

У Німеччині експерти кажуть, що дощів на початку року буде недостатньо, щоб поповнити глибші ділянки ґрунту, які останніми роками стали тривожно сухими. Федеральне статистичне управління Німеччини заявило на цьому тижні, що посуха та спека призвели до значного падіння врожаю овочів минулого року, який знизився на 12% порівняно з рекордним 2021 роком та на 2% порівняно із середнім показником за п'ять років.

Завдяки недавньому дощу в Іспанії запаси води становлять 51% від ємності, що набагато перевищує небезпечно низькі 35% наприкінці 2022 року. Минулий рік був третім посушливим роком в Іспанії і найспекотнішим роком з 1961 року, коли почалося ведення обліку.

Сухі умови, як і раніше, викликають занепокоєння в іспанському регіоні Каталонія, де з листопада використання води в господарстві та промисловості обмежено, а використання питної води для миття автомобілів або наповнення басейнів заборонено.

Українські Національні Новини

Новини Світу