astrazeneca-i-novavax-sinovac-i-pfizer-chim-budut-koloti-ukrayintsiv

AstraZeneca і Novavax, Sinovac і Pfizer: чим будуть колоти українців

 • 49416 переглядiв

КИЇВ. 5 лютого. УНН. Сьогодні стало відомо про доступ України до ще однієї вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19. Так, крім препарату від виробників Pfizer і BioNTech, Sinovac і AstraZeneca, українці зможуть отримати щеплення вакциною, розробленої компанією Novavax. Про те, що на сьогодні відомо про ці вакцини і чим вони відрізняються, докладніше в статті УНН.

BNT162b2

Розроблена американською Pfizer і німецькою BioNTech, BNT162b2 є вакциною на основі матричної РНК, яка містить як синтетичні, так і хімічно отримані компоненти, а також компоненти, отримані ферментативним шляхом з природних речовин, таких як білки.

Вакцина не містить живих вірусів.

Її допоміжні речовини включають хлорид калію, одноосновний калій, фосфат, хлорид натрію, дигідрат двоосновний фосфат натрію і сахарозу, а також невелику кількість інших інгредієнтів.

За даними розробників, можливі побічні ефекти вакцини включають біль в місці ін'єкції, стомлюваність, головний біль, біль у м'язах, озноб, біль у суглобах, лихоманку, набряк в місці ін'єкції, почервоніння в місці ін'єкції, нудоту, нездужання і лімфаденопатію (збільшення лімфатичних вузлів).

Рекомендується введення двох доз вакцини внутрішньом'язово з інтервалом в 21 день. Препарат вимагає особливих умов зберігання - в морозильній камері при температурі від -60 до -80 °C або в термоконтейнері при температурі від -60 до -90 °C.

Компанії заявили про успішне завершення третьої фази клінічних випробувань свого препарату в листопаді 2020 року. Остаточні результати досліджень показали ефективність вакцини в 95%.

AZD1222

У вакцині від COVID-19, розробленої Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca, представлений аденовірус шимпанзе - імовірно безпечний для людини патоген, який може проникати в її клітини, але не розмножуватися в них.

Вчені модифікували структуру геному цього аденовірусу таким чином, щоб він змушував організм людини виробляти велику кількість копій одного з ключових білків оболонки SARS-CoV-2, які допомагають імунітету розпізнавати реальні вірусні частинки.

Перші випробування цієї вакцини проводилися в багатьох країнах. В цілому в експерименті брало участь 23,7 тис. осіб. За підсумками, вакцина була ефективна на 70,4% (ефективність варіювалася від 54,8% до 80,6% у залежності від різних факторів, включаючи дозу і спосіб введення щеплення).

У той же час, напередодні в компанії повідомили про проміжні результати третьої фази нових випробувань вакцини. Відповідно до заяв розробників, тепер її ефективність становила 82% - при інтервалі введення другої дози через 12 тижнів після першої.

CoronaVac

Китайський виробник Sinovac, поряд з іншими великими компаніями, представив свою вакцину-кандидата. CoronaVac є інактивованою - вона використовує убиті частинки вірусу, щоб піддати імунну систему організму дії вірусу, не ризикуючи отримати серйозну реакцію.

На папері одна з головних переваг CoronaVac полягає в тому, що її можна зберігати при 2-8 градусах Цельсія, як і оксфордську вакцину.

У січні бразильський інститут Бутантан заявив, що вакцина була ефективна на 78% в легких випадках і на 100% ефективна проти важких і помірних інфекцій.

Однак уже через тиждень інститут заявив, що загальний рівень ефективності впав до 50,4%, якщо включити "дуже легкі" випадки, які не потребують медичної допомоги.

Варто відзначити, що раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомляв, що якщо китайська вакцина компанії Sinovac Biotech на поставку якої Україна уклала контракт, не пройде фінальну стадію клінічних випробувань, кошти Україні повернуть в повному обсязі.

NVX-CoV2373

Препарат американського концерну Novavax створений на основі інактивованого коронавірусу. В його основі - S-білок патогена SARS-CoV-2, представлений у вигляді рекомбінантних наночастинок.

Минулого тижня Novavax повідомив, що розроблена ним вакцина пройшла другу і третю фазу клінічних випробувань. Її ефективність становить 89,3%.

У дослідженні, проведеному й Великій Британії взяли участь більше 15 000 учасників віком від 18 до 84 років, в тому числі 27% у віці старше 65 років. Проміжний аналіз показав, що вакцина ефективно діє також і в разі місцевої мутації коронавірусу.

Вакцину можна зберігати при температурі 2-8 градусів за Цельсієм.

Вакцинація в Україні

Міністр охорони здоров'я Маским Степанов оголосив сьогодні, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.

На сьогодні також відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

Крім цього, в грудні минулого року стало відомо, що Україна уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз.

МОЗ України сподівається почати вакцинацію від COVID-19 вже в лютому 2021 і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення - вже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.

Українські Національні Новини

Суспільство