Дозвіл ЄС на безмитну торгівлю з обмеженнями для України стимулюватиме експорт на різних напрямках - Мінагро

Дозвіл ЄС на безмитну торгівлю з обмеженнями для України стимулюватиме експорт на різних напрямках - Мінагро

Київ  •  УНН

11 квітня 2024, 14:39 • 100890 перегляди

Read in English

ЄС погодився продовжити безмитну та безквотну торгівлю з Україною на рік для більшості товарів, що позитивно вплине на український експорт у різних сферах, таких як біоетанол, та продукти з зернових та олійних культур.

Готовність ЄС подовжити на рік безмитну та без квотну торгівлю з Україною, на більшість продуктів - це позитивний факт, що сприятиме покращенню українського експорту на різних напрямках. На цьому наголосив в ефірі телемарафону "Єдині новини" перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає УНН.

Деталі

Висоцький наголосив, що подібного механізму регулювання для торгівлі досі не практикували, це не є класичні квоти й обмеження, тож на скільки вони будуть практичними покаже час. Втім він зробив прогноз, що це позитивно впливатиме на різні напрямки, зокрема на експорт продуктів, що виробляються з зернових чи олійних.

В цілому це позитивний факт, що є готовність продовжити зону вільної торгівлі. І це знову ж позитивно впливатиме на різні напрямки: біоетанол, та інші продукти, які виробляються з зернових чи олійних. І це означає, що рівень експорту в ЄС буде залишатись порівняно високим, і ЄС залишатиметься основним ринком, які і всі країни ЄС для нашої продукції.

- заявив Висоцький.

Замміністр аграрної політики прогнозує, що рівень взаємної торгівлі з європейськими країнами залишатиметься високим, і експорт в наступному році до ЄС перевищить понад 40 %.

Погодження у ЄС нових умов лібералізації торгівлі з Україною: в УКАБ назвали потенційні втрати для економіки10 квітня 2024, 06:41 • 101199 переглядiв

Нагадаємо

Раніше УНН повідомляв, що ЄС тимчасово погодився на безмитну торгівлю для України до червня 2025 року, але з можливістю введення обмежень на чутливі сільськогосподарські продукти, такі як м'ясо птиці, яйця, цукор, овес, крупи, кукурудза та мед, якщо імпорт перевищить середній рівень з липня 2021 року по грудень 2023 року.