Так, система передбачає створення реєстру виробників та імпортерів електрообладнання, які будуть зобов’язані подавати офіційні звіти про те, скільки такого обладнання та батарейок вони виробили, продали та утилізували.
Відповідно до запропонованої системи, роздрібні торговельні мережі будуть зобов’язані приймати відпрацьовану побутову техніку, батарейки, автомобільні акумулятори безпосередньо у магазинах.
Також вони будуть повинні забирати у споживачів стару велику побутову техніку при купівлі та доставці споживачеві нової техніки такого ж типу або зі схожими функціями.
Оплачуватимуть утилізаційні послуги “організації розширеної відповідальності виробників” (ОРВВ). По суті це добровільні об’єднання виробників та дистриб’юторів електронного і електричного обладнання, які акумулюватимуть гроші на подальшу утилізацію своїх товарів. Вони не отримуватимуть прибутку. Таких ОРВВ може бути кілька на країну.
За словами начальника управління благоустрою територій та комунального обслуговування міністерства регіонального розвитку та будівництва України Максима Барінова, вартість утилізації такого обладнання закладатиметься у його ціну, тож за неї сплачуватиме споживач, купуючи новий електронний чи електричний пристрій.
“В Україні буде комбінована система. Просто скопіювати все в іншій країні не можна. Треба, аби ця система могла працювати в українських реаліях з урахуванням рівня розвитку країни та споживання”, — наголосив М.Барінов.
Також у Мінрегіоні підрахували, що щорічно українці можуть віддавати на утилізацію до 40 відсотків старої техніки та батарейок.
Нагадаємо, в Україні накопичено понад 12 млрд тонн твердих відходів і понад 12 млн тонн небезпечних відходів.
Разом з тим, на утилізацію небезпечних відходів держава не виділяє коштів вже три роки.