“Коли економіка зазнає лиха, жоден уряд не закручує гайки ще більше. Податки, тим більше в кризовий час, не повинні душити бізнес. Їх адміністрування повинно ставати простішим, а в ідеалі і зовсім бути спрощеним і непомітним. Державі потрібно йти назустріч громадянину, розуміючи, як йому погано.
PwC і Всесвітній банк зробили щорічний звіт про прогрес у податковій сфері. У лідерах — Грузія. Одна з найбідніших країн регіону змогла побудувати сприятливу для бізнесу систему податкового адміністрування. Вона абсорбує шоки для населення і від зовнішніх потрясінь, і від недоліків в інших сферах політики. Величезний прогрес також у Молдові. Але це все одно не про сучасну Україну”, — зазначив він.
За його словами, частка перерозподілу ВВП через бюджет зростає з кожним роком, ростуть і проблеми з адмініструванням.
“Наприклад, за два роки час на виконання податкових процедур в Україні зріс на 10 годин на рік. І це при тому, що перед цим нашій команді вдалося їх знизити вдвічі: у 2010 було 657 годин, в 2013 — всього 346. І за два роки після Майдану — знову зростання до 356 годин. Приблизно те ж саме і за іншими показниками — прогрес 2011-2013 років був або різко уповільнений, або його не стало зовсім.
Україна, на жаль, зупинилася в розвитку — вона підсилює пресинг на бізнес як фінансово, так і надмірною „увагою“ податкових органів. Детально про огляд можна почитати на сайті асоціації ІЕСКР”, — резюмував політик.