Так, уряд 6 березня зареєстрував у парламенті законопроект про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки (№6159).
Цим законопроектом запропоновано створити з 1 січня 2018 року соціальну інспекцію, яка включатиме територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, які здійснюватимуть соціальне інспектування. Соціальна інспекція буде утворена, як територіальний орган із загальною штатною чисельністю біля 550 осіб.
Також передбачається, що після прийняття цього законопроекту Радою буде розроблено низку нормативно-правових актів щодо діяльності соціальної інспекції.
“Угодою про позику №8404-UА між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку визначено, що у разі прийняття закону України про забезпечення державного контролю у сфері соціальної підтримки до Державного бюджету України буде додатково перераховано 20 млн дол. США”, — вказується у пояснювальній записці.
На думку авторів законопроекту, “реалізація законопроекту, який набере чинності з 1 січня 2018 року, потребуватиме збільшення граничної чисельності апарату Мінсоцполітики та видатків на його утримання. За орієнтовними розрахунками для впровадження соціальної інспекції необхідно передбачити додатково близько 50 млн грн на рік. "У подальшому передбачається, що сума коштів, які повернулися до державного бюджету в наслідок ефективної роботи соціальної інспекції буде перевищувати суму видатків на її утримання. Для фінансового забезпечення реалізації законопроекту можливо використовувати кошти отримані від позики №8404-UА Міжнародного банку реконструкції та розвитку”, - йдеться у пояснювальній записці.
Ефективність діяльності соціальної інспекції буде забезпечено за рахунок позики Світового банку №8404-UA в рамках проекту “Модернізація системи соціального захисту України”, яка передбачає оснащення робочих місць соціальних інспекторів комп’ютерами, офісним та супутнім обладнанням, засобами зв’язку, а також автоматизацію робочого місця соціального інспектора, створення постійно діючої системи навчання соціальних інспекторів, розробку досконалої нормативно-правової бази діяльності соціальної інспекції тощо. На розробку, створення та впровадження механізмів зміцнення нагляду та контролю в рамках позики Світового банку передбачено 6,4 млн дол.
Автори законопроекту нагадують, у 2001 році постановою КМУ №1091 було “започатковано діяльність державних соціальних інспекторів, ефективність діяльності яких в даний час є вкрай низькою”.
Нагадаємо, Кабмін схвалив залучення кредиту МБРР на 150 млн дол.