"Ракета, якою, за даними Joint Investigation Team, був збитий "Боїнг" MH17, 29 грудня 1986 року була відправлена до військової частини 20152 Прикарпатського військового округу (нині це 223-й зенітний ракетний полк України) і з тих пір не поверталася на територію Росії", - заявили в міноборони.
Відомство також заявило, що перехопило аудіозаписи українських військових, які нібито доводять причетність України до катастрофи рейса MH17.
Чотири роки тому - 17 липня 2014 року - на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.
В авіакатастрофі загинули всі 298 чоловік, що знаходилися на борту. Літак виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур. Більшість загиблих - 196 осіб - були громадянами Нідерландів.
Відразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами і Малайзією, була створена Міжнародна спільна слідча група (JIT) з розслідування причин катастрофи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд Нідерландів: Україна не несе відповідальності за трагедію MH17
Цього року, 24 травня, Спільна слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.
Напередодні четвертої річниці цієї трагедії міністри закордонних справ країн G7 в черговий раз закликали Росію сумлінно співпрацювати з Австралією і Нідерландами, щоб пояснити і вирішити всі питання по ЗРК "Бук", з якої, за результатами розслідування Спільної слідчої групи (JIT), збили малайзійський Boeing.
Як повідомляв УНН, експерти Bellingcat закликали Росію обгрунтувати слова першого зампостпреда РФ при ООН, який заявив, що твердження слідства у справі MH17 засновані на фейках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На місці катастрофи MH17 виявили великі уламки літака - ЗМІ
Нідерланди і Австралія офіційно заявили, що вважають Росію відповідальною за збиття літака рейсу MH17.
У той же час в РФ заявляли, що жоден зенітний ракетний комплекс збройних сил Російської Федерації ніколи не перетинав російсько-український кордон і вони не довіряють міжнародному розслідуванню.
Крім того Росія вважає несправедливими і упередженими звинувачення прокуратури Нідерландів в недостатньому сприяння в розслідуванні катастрофи малайзійського Boeing в липні 2014 року.