Європейський суд вирішив, що до моменту розгляду позову польської нафтогазової компанії PGNiG у справі рішення Єврокомісії дозволити російській компанії “Газпром” використовувати більшу інфраструктуру в Німеччині, це рішення не набуде чинності.
“Сценарій обмеження транзиту через Україну було накреслено сім років тому, коли можна було передбачити побудову відгалужень від газогону Північний потік, і коли було прийнято рішення про будову ниток NEL і OPAL”, — сказав голова PGNiG Пйотр Возняк.
За словами голови Польської нафтогазової компанії, Європейський суд позитивно розглянув заяву польського концерну про те, щоб зупинити рішення у справі передання у розпорядження “Газпрому” газогону OPAL.
“Цим рішенням зупинено виконання рішення Єврокомісії з дня 28 жовтня цього року”, — сказав П.Возняк.
Це означає, що до моменту розгляду позову Польської нафтогазової компанії PGNiG або зміни рішення Європейського суду, немає дозволу на використання газогону OPAL, про що клопотався Gazprom Export i OPAL Gastransport GmbH.
Нагадаємо, Єврокомісія 28 жовтня дозволила “Газпрому” претендувати на прокачування до Європи додатково від 7,7 млрд до 10,2 млрд кубометрів газу на додачу до вже наявного права використовувати половину потужності газопроводу OPAL. Згідно з ухваленим рішенням, від 10 до 20% потужності OPAL має бути зарезервовано для інших постачальників газу, але якщо ці потужності залишаться незатребуваними, “Газпром” отримує шанс претендувати і на них.
Як повідомляв УНН, 19 грудня польський уряд звернувся до Європейського суду в Люксембурзі в зв’язку з прийнятим Єврокомісією наприкінці жовтня рішенням розширити доступ “Газпрому” до ключового газопроводу OPAL, що зв’язує “Північний потік” з Німеччиною.