Як наголошується в повідомленні, адміністрація американського лідера хоче направити ці кошти “на інші більш пріоритетні проекти”. У Держдепі зазначили, що хочуть переконатися, що кошти, які США виплачують в якості фінансової допомоги, “витрачені відповідно до американських національних інтересів і несуть цінність для американських платників податків”. Куди саме будуть спрямовані кошти, які були раніше виділені палестинським госпіталям, у Держдепі не уточнили.
В Організації звільнення Палестини назвали таке рішення адміністрації президента США “політичним шантажем”, спрямованим “проти людської порядності і моралі”. “Політика не повинна бути вище людяності і завдавати шкоди вразливим людям, які потребують підтримки і захисту”, — заявили в Організації. У Палестині відзначили, що подібне рішення Вашингтона може стати причиною “серйозної нестабільності” і завдає “величезної шкоди” тисячам пацієнтам та їхнім родинам по всьому Східному Березі і Сектору Газу.
Нагадаємо, в серпні влади США скасували виділення Палестинської автономії допомоги на суму 200 мільйонів доларів. На початку року Держдепартамент США оголосив про скорочення своїх внесків у Близькосхідне агентство ООН. Фінансування скоротилося більш ніж в 5 разів у порівнянні з 2017 роком: із 350 до 60 мільйонів доларів. В ООН у відповідь заявили, що рішення США може загострити ситуацію в регіоні.
Як повідомляється на сайті Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, в мережу Східно-єрусалимським госпіталів входять шість установ. Вони надають допомогу хворим на рак, пацієнтам із захворюванням серцево-судинної системи, проводять операції на очі і реабілітаційне заходи для дітей, а також надають інтенсивну терапію новонародженим.