“Це дійсно не поодинокий випадок. Державою передбачаються кошти на компенсацію, проте ця сума до 300 грн на одну свиню.
Звісно, що це не покриває навіть суми на відгодівлю цієї свині. Дійсно, в Україні сьогодні вирує АЧС, і дійсно, особливо на приватних подвір’ях, забиваються, вилучаються, спалюються подекуди оголошується карантин, але все як в Україні.
Та, коли це зачіпає інтереси якогось потужного або впливового фермера, або агрохолдингу — перед оголошенням карантину забивається все поголів’я, і воно продається. Якщо це мілкий бізнес — то продається трохи менше ринкової ціни. Але, коли вони ставлять під сумнів вже репутацію країни у міжнародних колах (у разі спроб експорту заражених тушок — ред.)... Звісно, що у збудника АЧС інкубаційний період до місяця і він не шкідливий за умови належного термічного оброблення для людини, але ж це ставить під загрозу існування м’ясної галузі, скажімо так, фермерських господарств за кордоном, тобто куди ми будемо постачати цю продукцію”, — сказав він.
За словами експерта, спроби експорту заражений АЧС тушок до іноземних країн — це злочин, який вчиняється, щоб не втрачати прибутки.
“Це яскравий приклад свідомості нашого бізнесу, на жаль”, — додав О. Цильвік.
Нагадаємо, за даними ЗМІ, агрохолдинг “Агрейн” приховав АЧС та експортував заражену свинину.
Тим часом, правоохоронці сьогодні проводять обшуки на фірмах “Агрейну” за підозрою у рейдерському захопленні.