“Прокуратура Львівської області провела перевірку в Управлінні патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції щодо дотримання відповідальними працівниками конституційних прав і свобод громадян при застосуванні до них заходів примусового характеру за вчинення адміністративних правопорушень”, — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що патрульними поліції допускалися непоодинокі випадки затримань осіб без оформлення протоколів про вчинення ними адміністративних правопорушень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідчого поліції та адвоката піймали на Київщині на хабарі 2,2 тис. доларів
“До прикладу, 27.04.2017, службовою особою УПП у м.Львові здійснено адміністративне затримання громадянина та доставлено у службове приміщення одного із відділів Нацполіції для встановлення особи та припинення правопорушення. Згодом затриманого було звільнено, а протокол про вчинене ним правопорушення не складено. Також виявлено факти застосування до осіб адміністративного затримання без обґрунтованих на це підстав”, — наголосили у прокуратурі.
Як зазначили у прокуратурі, якщо особа не вчинила правопорушення, то і затримувати її, відповідно до чинного законодавства, не дозволено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові на хабарі затримали двох правоохоронців
Крім цього, з’ясувалось, що патрульними не здійснювалось роз’яснення затриманим особам, які вчинили адміністративні правопорушення, їх прав та обов’язків, передбачених ст.268 КУпАП та ст.ст.55, 56, 59, 63 Конституції України, та, зокрема, порядку проведення особистих оглядів. Варто зазначити, що траплялись випадки неповідомлення родичів про затримання осіб, у тому числі більш як на 3 години, а також порушення їх прав на захист. Задля усунення зазначених порушень, прокуратура області внесла керівництву Управління патрульної поліції у Львівській області вказівку, яка на даний час перебуває на розгляді. У патрульній поліції міста Львова поки небагатослівні.
“Службове розслідування триває за кожним із цих фактів”, — розповіла речниця патрульної поліції Львова Катерина Рибій.