"Насправді ми не хочемо, щоб Україну звинуватили в маніпулюванні судом і політизації судового процесу. Це Росія намагається подати процес як політичний. Мовляв, Україна подала до суду, щоб замінити інші формати пошуку врегулювання конфлікту", – зазначила О.Зеркаль.
За словами О.Зеркаль, Міжнародний Суд ООН – дуже консервативна інстанція, а Росія намагається послабити українську позицію саме з питань юрисдикції.
"Тому ми вирішили діяти в надійних юридичних рамках, встановлених двома конвенціями, за якими ми ініціювали цю справу проти Росії. Для нас важливо отримати результат, а не схвальну оцінку Facebook-спільноти. Тому ми свідомо не ставимо перед Судом питань окупації української території, територіальної належності Криму, наявності чи відсутності російських військ у Донбасі. Ми говоримо про спір як про виключно юридичну справу, в якій шукаємо правового захисту для громадян України", – повідомила вона.
Нагадаємо, 8 березня, на суді в Гаазі, українська сторона закликала Міжнародний суд ООН застосувати запобіжні заходи, які дозволять захистити кримських татар та українців у Криму.