"Кредитний реєстр НБУ ще не запрацював, він тільки формується. Наразі іде накопичення даних. До реєстру надходитиме інформація щодо заборгованості українців за кредитами. Невдовзі реєстр запрацює сповна і ним зможуть користуватися українські банки", - розповів він.
При цьому кредитний реєстр НБУ носить виключно інформаційний характер, уточнив Довбенко.
"Даний реєстр не передбачає санкцій для боржників. Він для того, щоб кредитні установи, як правило, - банки, мали можливість ознайомитися із інформацією про потенційного позичальника.
Наприклад, чи має він просрочені платежі за боргами, як він виплачував попередні кредити. Змусити банки не видавати кредити злісним боржникам ми не можемо", - пояснив він.
До кредитного реєстру боржників НБУ можуть потрапити і народні депутати. Зокрема, представник групи “Відродження” Дмитро Святаш, який має багатомільйоний борг перед “УкрСиббанком”, зазначив Довбенко.
За його словами, тоді вже проблеми матимуть ті банки, які продовжать надавати йому кредитні лінії.
"Якщо банки продовжують видавати чергові кредити проблемним позичальникам - це справа банків. Єдине, що може зробити НБУ у цій ситуації, - резервувати суму боргу сповна. До прикладу, якщо Святаш не віддав банку, умовно, 30 млн грн - НБУ змушує кредитну установу зарезервувати ці ж 30 млн грн на рахунку і не використовувати. Це - захист для тих, хто тримає свої вклади у банку, яким скористався проблемний позичальник", - пояснив нардеп.
Нагадаємо, через банківський борг Мін’юст вніс Святаша у реєстр боржників, а суд заборонив йому виїжджати закордон.