"За випадки, коли порушуються права вкладників може бути введена кримінальна відповідальність. Тобто ми можемо законодавчо криміналізувати певні дії Фонду. Водночас, нам потрібно чітко встановити процесуальний статус вкладника, щоб у тих справах, де він постраждав, його автоматично визнавали потерпілою стороною. Таким чином будуть каратися винні зі сторони Фонду", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ФГВФО має бізнес в окупованому Криму
І.Луценко додав, що правову оцінку діям чиновників ФГВФО щодо порушення прав вкладників незаконно ліквідованих банків має надавати прозорий державний орган.
"Щодо дій чиновників Фонду - тут необхідно, щоб якась із інституцій, раніше це була прокуратура, я не проти щоб це було НАБУ, чи інший прозоро сформований орган, займалася правомірністю дій цих чинуш. І щоб коли вони роблять щось у порушення закону і прав вкладників - останні могли скаржитись, а не самі бігати по судах. Така установа видавала б свої приписи, якими б зобов'язувала чиновників виправляти свої юридичні помилки, скасовувати незаконні рішення і видавати законні. Оце нормальна система, яка мусить працювати у будь-якій державі, і яка у нас зруйнована", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: К.Ворушилін не вказав в декларації свої будинки
Нагадаємо, за словами юриста Д.Бяліка, сьогодні ФГВФО не несе жодної відповідальності за порушення прав людей.
Так, до прикладу, вкладники банку “Михайлівський” досі не можуть забрати свої кошти з ФГВФО. Тож, зважаючи на курсову різницю, на кожному з них Фонд вже заробив до 500 доларів США.
Як повідомляв УНН, проти уповноважених осіб ФГВФО — ліквідаторів банку “Михайлівський” відкрито кримінальне провадження за фактом шахрайства. Вони підозрюються у незаконному зборі коштів з боржників банку.
“Слідством встановлено, що службові особи тимчасової адміністрації ПАТ “Банк Михайлівський” під час ліквідаційної процедури за попередньою змовою здійснюють шахрайські дії відносно боржників банку в договірних зобов’язаннях, висуваючи їм неправомірні вимоги щодо сплати платежів за кредитними договорами, не маючи при цьому права кредитора, в зв’язку з поступкою права вимоги за цими зобов’язаннями іншому (новому) кредитору — ТОВ “Фінансова компанія “Фагор”.
В результаті цих дій ТОВ “Фінансовій компанії „Фагор“, а також введеним в оману фізичним особам (сторонам в первинних зобов’язаннях) завдано збитків”, — йдеться у матеріалах слідства.