КИЇВ. 9 грудня. УНН. У Національному антикорупційному бюро України часто займаються політичними справами. Так, коли йдеться про провадження за матеріалами електронної декларації високопосадовця, що, у свою чергу, свідчить про можливе незаконне його збагачення, то такі справи мають бути доведені до логічного кінця. Про це у коментарі УНН зазначив нардеп Сергій Каплін.
“Ми маємо сьогодні НАБУ, що має займатися боротьбою із корупцією. Це питання виключно в його компетенції. НАБУ не повинно займатися виключно політичними темами”, — сказав він.
Політик додав, що НАБУ має продемонструвати здатність довести вину справжніх корупціонерів, які грабують країну.
“Цю справу (стосовно голови Держгеонадра Миколи Бояркіна — ред.) НАБУ має довести до кінця, це його прямі повноваження”, — додав він.
Як відомо, в антикорупційному комітеті ВР заявили про готовність розглянути питання незаконного збагачення М.Бояркіна.
Нагадаємо, в ухвалі Солом’янського районного суду Києва з приводу кримінального провадження щодо очільника Держгеонадра М.Бояркіна вказано наступне:
Слідством встановлено, що в період з 1999 року по 30 червня 2016 року М.Бояркін отримав доходи в загальній сумі 1,166 млн гривень, його дружина (з 2013 року працює директором департаменту фінансової роботи і госпзабезпечення головного бухгалтера Мінекономіки) заробила 1,207 млн гривень, мати (власниця ПП “Неонніла”) — 122,81 тисяч гривень.
ПП “Неонніла” в 2012-2016 подавало податкову декларацію платника єдиного податку юридичної особи з нульовими показниками. Сумарно сім’я М.Бояркіна (включаючи дружину і матір) за зазначений період отримала дохід в розмірі 2,496 млн гривень.
При цьому, згідно з матеріалами досудового розслідування, сукупна вартість придбаних Бояркіним в період з жовтня 2015 по лютий 2016 року активів, зареєстрованих на його матір, становила 6,2 млн гривень.
Зокрема, у жовтні 2015 року мати Бояркіна купила автомобіль Toyota Camry 2015 року випуску вартістю не менше 710,8 тис. гривень, а в січні 2016 вона зареєструвала 3-кімнатну квартиру площею 109,3 кв. м вартістю 4,859 млн гривень і 2 машиномісця загальною вартістю 660 тис. гривень.
За даними детективів, з метою надання вигляду законності злочинним діям Бояркіна, його мати 18 грудня 2015 року уклала договір позики з фізичною особою на 7 млн гривень, строком на 5 років під 3% річних.
“Метою отримання цих коштів є придбання вищевказаної трикімнатної квартири і двох машиномісць. При цьому, побоюючись бути спійманим правоохоронними органами на своїй незаконній діяльності, зазначений договір нотаріально не засвідчили”, — йдеться в судовому документі.
Таким чином НАБУ засумнівався в достовірності цієї позики і розписки (від 18 грудня 2015), оскільки місцем реєстрації фізособи, яка надавала гроші матері Бояркіна, зазначене місто Дніпро, хоча Дніпропетровськ був перейменований Верховною Радою в Дніпро тільки 19 травня 2016 року.
Як повідомляв УНН, НАБУ відкрило кримінальну справу за фактом незаконного збагачення керівника Держгеонадра.