kharakteristika-reform-v-ukrayini-za-period-pislya-protestiv-yevroymadanu-riznoridna-dopovid-pa-nato

Характеристика реформ в Україні за період після протестів Євроймадану різнорідна - доповідь ПА НАТО

 • 9604 переглядiв

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Характеристика реформ в Україні за період після протестів Євроймадану дворічної давнини різнорідна. Про це йдеться у доповіді "Дві війни України: захист незалежності та запровадження реальних реформ", яку процитував на своїй сторінці у Facebook народний депутат України Мустафа Найєм, передає УНН.

"Характеристика реформ в Україні за період після протестів Євроймадану дворічної давнини різнорідна. Є дуже виразні досягнення: українська політична система є конкурентною, і президентські, парламентські і місцеві вибори були прозорими і взагалі були оцінені позитивно. Водночас, інформаційний простір є чутливим до впливу олігархів, і безумовно характеризується плюралізмом думок", - йдеться у доповіді “Дві війни україни: захист незалежності та запровадження реальних реформ” М.Найєм.

Крім того, у доповіді зазначено, що "фіскальна децентралізація та передача повноважень місцевим органам влади – є знаковими досягненнями. Залежність місцевих бюджетів від субсидій значно скоротилася з 96% у 2014 р. до 74% у 2015 р. (РПР, 2015). У новій бюджетній системі фінансування місцевої поліції, сфери охорони здоров’я та освіти передано на місцевий рівень. Україна також досягла значних успіхів у тиражуванні реформи поліції за зразком Грузії. Уряд також розпочав болючий, але необхідний процес скорочення субсидій у енергетичному секторі, які окремо являють собою величезні 10% ВВП. Під керуванням налаштованих на реформи міністрів фінансів та економіки Україна багато зробила для покращення умов ведення бізнесу, скорочення бюрократії та тримання дефіциту бюджету під контролем (1,6% від ВВП у 2015 р. порівняно з 4,5% у 2013 р.), спрощення та зменшення податкового навантаження (у т.ч. введення єдиного соціального внеску). Насамкінець, українська влада зміцнила потенціал збройних сил країни і за останній рік чисельність армії зросла зі 146 000 до 280 000 солдат".

Також М.Найєп приводить іще один уривок, де зазначається наступне: "сьогодні перед Україною постала неабияка задача: виконати обіцянки Євромайдану, водночас намагаючись дати відсіч агресії Росії. Економіка країни перебуває в руїні та тримається на плаву тільки завдяки міжнародним фінансовим уливанням.

Втім, Київ був вимушений цього року збільшити витрати на оборону на 16%. Процес амбітних реформ гальмує спротив чиновників нижчих щаблів та олігархів. У той самий час, перспективи досягти припинення вогню на Донбасі залишаються туманними. До всього цього, країна нещодавно пережила серйозну політичну кризу та внутрішні чвари у політикумі.

Міжнародна ситуація також не є сприятливою, адже увагу Євроатлантичних партнерів України поглинули Даеш та пов’язана з нею терористична загроза, а також криза міграції/біженців, при цьому Москва очікує поступок у питанні санкцій у якості винагороди за її приєднання до коаліції проти ІДІЛ. Результати необов’язкового референдуму, проведеного в Нідерландах (61% - проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, при явці 32%), створюють додаткові перешкоди бажанню України приєднатися до ЄС".

Нагадаємо, РФ ігнорує вимоги мінських угод щодо відведення іноземних військ із Донбасу.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Бойовики за день 18 разів обстріляли позиції сил АТО

     • 8300 переглядiв

    Винний фестиваль "Закарпатське Божоле" відродили в Ужгороді

     • 23259 переглядiв

    Facebook викупить свої акції на 6 млрд дол.

     • 18658 переглядiв