"В цілому на 99 відсотків декомунізація відбулася. Результати є, незважаючи на те, що не всім це подобається. Громадяни звертаються за роз'ясненням, намагаються через суд скасувати нові назви, але в основному ці судові справи провальні, тому підстав переглядати результати декомунізації немає", - констатує Б.Короленко.
Інститут нацпам’яті створив своєрідні декомунізаційні рейтинги, де лідирує Донецька область. Там перейменовано 109 населених пунктів на підконтрольній і на непідконтрольною Україні території.
Другим регіоном в цьому рейтингу значиться Харківська область (103 населених пункти перейменовано), Дніпропетровська (97) і Одеська (68).
Повідомляється, що у Криму теж перейменували 74 міст і сіл, повернувши їм, за ініціативою кримського Меджлісу, історичні кримськотатарські назви, проте постанову про це вступить в силу з моменту повернення півострова Україні.
Також зазначається, що найбільше потрапило під декомунізацію селищ, названих на честь Володимира Леніна, Григорія Петровського, Сергія Кірова та Василя Чапаєва.
Як повідомляв УНН, таблички з новими назвами вулиць у Кропивницькому з’являться вже у 2017 році.