Вчені розробили тест, що виявляє хворобу Паркінсона до появи симптомів
Київ • УНН
Науковці розробили аналіз крові, що діагностує хворобу Паркінсона на ранніх стадіях, аналізуючи фрагменти РНК. Він має високу точність та може "здійснити революцію" в діагностиці.

Науковці з Єврейського університету в Єрусалимі розробили простий і доступний аналіз крові, який здатен діагностувати хворобу Паркінсона задовго до появи перших симптомів.
Про це повідомляє The Guardian, пише УНН.
Деталі
Близько 153 000 осіб у Великій Британії страждають на хворобу Паркінсона, і науковці, які проводили дослідження, заявили, що тест може "здійснити революцію" в ранній діагностиці хвороби Паркінсона, "відкривши шлях для своєчасного втручання і поліпшення результатів лікування пацієнтів".
Хвороба Паркінсона - це прогресуюче неврологічне захворювання, при якому з часом втрачаються нервові клітини мозку. Це призводить до зниження рівня хімічного дофаміну, який відіграє важливу роль у контролі руху.
Як пише ЗМІ, цей новий тест аналізує невеликі фрагменти генетичного матеріалу, відомі як фрагменти транспортної РНК (tRF), у крові, приділяючи особливу увагу послідовності РНК, що повторюється і накопичується в пацієнтів із хворобою Паркінсона.
Він також розглядає паралельне зниження мітохондріальної РНК, яка погіршується в міру прогресування захворювання. Мітохондрії існують усередині клітин і генерують енергію.
Дослідники стверджують, що, вимірюючи співвідношення між цими біомаркерами, тест "є високоточним, неінвазивним, швидким і доступним діагностичним інструментом, який дає надію на раннє втручання і лікування, що можуть змінити перебіг захворювання".
За даними Times, за шкалою, де 1 бал вказує на ідеальний тест, а 0,5 показує, що тест не кращий за підкидання монетки, тест набрав 0,86. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Aging, найкращі клінічні тести, які наразі використовуються у пацієнтів із ранніми ознаками захворювання, мають показник 0,73.
Тест використовує ту саму технологію ПЛР, яку використовували під час пандемії для підтвердження випадків Covid. Він працює шляхом ампліфікації генетичного матеріалу, на який спрямований тест, що дає змогу його виявити.
Це відкриття є значним кроком уперед у нашому розумінні хвороби Паркінсона і пропонує простий, мінімально інвазивний аналіз крові в якості інструменту для ранньої діагностики. Зосередившись на tRF, ми відкрили нове вікно в молекулярні зміни, які відбуваються на ранніх стадіях захворювання
Професор Девід Декстер, директор з досліджень у Parkinson's UK, сказав:
Це дослідження являє собою новий кут для вивчення в пошуку біологічного маркера хвороби Паркінсона. Необхідно провести додаткову роботу для подальшого тестування і перевірки цього можливого тесту, особливо для розуміння того, як він може розрізняти інші стани, що мають схожі з хворобою Паркінсона ранні ознаки