
В Україні зросла довіра до психологічної допомоги - Зеленська
Київ • УНН
Рівень недовіри до психологічної допомоги в Україні знизився з 46% до 22%. Кількість українців, які користуються послугами психологів, зросла з 7% до 17%.
Українці все частіше звертаються по психологічну допомогу, а рівень упереджень щодо ментального здоров'я поступово знижується. Якщо у 2022 році 46% категорично заперечували можливість звернення до психологів, то зараз цей показник упав майже вдвічі — до 22%.
Про результати дослідження, проведеного у грудні 2024 — січні 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", повідомила перша леді України Олена Зеленська, передає УНН.
Низка надважливих показників свідчить про поступове зниження в українському суспільстві стигми і упередження щодо психологічної допомоги
Водночас кількість тих, хто вже користується такою допомогою, зросла з 7% до 17%.
Дані також демонструють стрімке зростання запиту на психологічну підтримку: якщо у 2022 році потребу в ній відчували 41% українців, то на початку 2025 року — вже 71%.
Також 86% респондентів вважають, що про ментальне здоров’я потрібно говорити більше. Для порівняння, ще рік тому такої думки дотримувалися 75% опитаних.
Позитивні зміни торкнулися і ставлення до людей, які стикаються з ментальними труднощами. Якщо раніше в суспільстві переважала критика, то зараз абсолютна більшість (92%) висловлюють підтримку й розуміння.
Дослідження проводять із 2022 року, щоб відстежувати зміни у ставленні українців до власного ментального здоров’я та вдосконалювати програму "Ти як?". Зокрема, ці дані допоможуть визначити, яку додаткову інформацію слід включити в "Аптечку самодопомоги" і як розширити мережу людей, які вміють надавати першу психологічну допомогу, зазначила перша леді.
Нагадаємо
УНН розповідав про 10 тривожних симптомів емоційного вигорання, які не можна ігнорувати, зокрема втому та проблеми зі сном.