Сибірка вбила десятки бегемотів у нацпарку в Конго
Київ • УНН
У національному парку "Вірунга" щонайменше 50 бегемотів та інших великих тварин загинули через сибірську виразку. Влада вживає заходів для запобігання подальшому поширенню хвороби.

Щонайменше 50 бегемотів та інших великих тварин загинули через сибірську виразку у Конго, у найстарішому національному парку Африки "Вірунга". Про це повідомляє УНН із посиланням на BBC.
Деталі
На фотографіях, опублікованих нацпарком, зображені нерухомі тварини, що пливуть по річці Ішаша. Представники парку кажуть, що вперше вони почали з’являтися минулого тижня. Точна причина загибелі тварин невідома, але тести підтвердили наявність у них сибірської виразки.
"Наразі ведуться роботи з відновлення та поховання тварин, щоб запобігти подальшому поширенню. Це складно через відсутність доступу та логістики. У нас є засоби, щоб обмежити поширення, засипавши їх каустичною содою", - сказав директор парку Еммануель де Мероде у коментарі Reuters.
Річка тече на північ до озера Едвард, одного з великих африканських озер, де, за повідомленнями, виявили ще більше мертвих тварин.
Конголезький інститут охорони природи застеріг жителів від контакту із дикими тваринами та наполіг, аби містяни кип'ятили воду з місцевих джерел перед вживанням.
Що відомо про парк "Вірунга"
"Вірунга" займає площу 7800 квадратних км і є одним із найбільш біологічно різноманітних і найнебезпечніших національних парків на континенті. В останні десятиліття були зроблені спроби збільшити кількість бегемотів у парку після того, як популяція скоротилася з понад 20 тисяч до лише кількох сотень у результаті браконьєрства та війни.
Парк сильно постраждав від конфлікту між групами повстанців і конголезькою армією в останні роки. Тисячі озброєних солдатів від різних повстанських груп знаходяться на околицях парку, намагаючись вибороти контроль над ресурсами регіону. Багато рейнджерів загинуло, захищаючи там дику природу.
Довідка
Сибірська виразка - інфекційне захворювання, яке спричиняє бактерія Bacillus anthracis. Воно може бути смертельним, але зазвичай не поширюється легко.
Бактерія здебільшого виживає у вигляді спор, які роками ховаються в ґрунті, перш ніж потрапити в тварину через дихальні шляхи, поріз чи рану. Сибірська виразка – це в першу чергу хвороба травоїдних тварин, наприклад, амфібії та рептилії є природно стійкими до неї. Звіти Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин показують, що спалахи хвороби все ще є спостерігаються в більшості країн Африки, Азії, Північної та Південної Америки та у низці європейських країн.