ПВК Вагнера потрапила до списку санкцій США
Київ • УНН
КИЇВ. 20 вересня. УНН. Російська приватна військова компанія Вагнера потрапила в новий санкційний список США. Про це повідомляє УНН із посиланням на данні, опубліковані на сайті Держдепартаменту.
Серед нових фігурантів списку — “Оборонлогістіка” та авіаційний завод у Комсомольську-на-Амурі. Компанії внесені в чорний список за зв’язки з оборонним і розвідувальним секторами Росії. Список складений відповідно до положень закону “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій” (CAATSA), вказує Держдеп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон запропонує Індії оборонне угоду через санкції проти Росії
Закон CAATSA був підписаний президентом США Дональдом Трампом 2 серпня 2017 року. Закон закріпив обмежувальні заходи відносно Росії, а також Ірану та КНДР, прийняті попередніми адміністраціями, і ввів додаткові. Так, у російській частині цього документа до вимог покарати РФ за дії у Криму і Донбасі додалися звинувачення в порушеннях прав людини на окупованій території, у поставках зброї сирійському уряду, підриві кібербезпеки США, втручанні в американські вибори 2016 року, в корупції та ін. Закон передбачає заморожування активів і ускладнення процесу отримання кредитів російськими підприємствами, а також поширює дію санкцій на фізичні і юридичні особи третіх країн, які співпрацюють із компаніями із Росії або інвестують в проекти із російською участю понад 33% (ці заходи стосуються проектів у будь-якій країні світу, які оформлені після 29 січня 2018 року). Крім того, закон позбавив американського президента права пом’якшувати і скасовувати санкції без схвалення Конгресу (раніше вони вводилися, коректувалися і знімалися указами президента).
Як раніше інформував УНН, американський лідер Дональд Трамп доручив Мінфіну і Держдепу приступити до виконання частини антиросійських санкцій, передбачених законом CAATSA (“Про протидію ворогам Америки через санкції”). Це так звані вторинні санкції. Міністерство фінансів США вже ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю і його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Йдеться про закупівлю російських винищувачів Су-35 у 2017 році і зенітно-ракетних комплексів С-400 в 2018 році.