В Японії після землетрусу відключилося зовнішнє живлення на одній з АЕС
Київ • УНН
КИЇВ. 6 вересня. УНН. Після землетрусу на японському острові Хоккайдо стався збій у роботі основного джерела енергії, який живить систему охолодження басейнів із використаним ядерним паливом на зупиненій АЕС “Томарі”. Про це повідомляє Kyodo з посиланням на Управління з ядерного регулювання Японії, інформує УНН.
Уточнюється, що в результаті втрати джерел зовнішнього живлення басейни з відпрацьованим ядерним паливом АЕС “Томарі” на Хоккайдо перейшли в режим охолодження за допомогою аварійної системи електроподачею. Витоків радіації не зафіксовано.
За даними поліції і пожежної охорони, в результаті землетрусу магнітудою 6,7 на півночі Японії, яке сталося в ніч з середи на четвер, принаймні двоє людей загинули і понад 100 постраждали. Про це повідомив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Есіхіде Суга.
“На даний момент у нас є підтверджена інформація про двох загиблих”, — зазначив він. Суга підкреслив, що рятувальні служби за підтримки підрозділів Сил самооборони країни у даний час роблять все можливе для ліквідації наслідків удару стихії. Енергетичні компанії регіону також працюють над якнайшвидшим відновленням енергопостачання.
Також повідомляється про обвалення декількох будинків і сході ґрунту в різних районах острова. На Хоккайдо зафіксовані масштабні відключення електроенергії, повідомляє компанія Hokkaido Electric Power. За її відомостями, без світла залишилися близько 3 млн будинків, а також 15 лікарень. У деяких будинках сталося відключення водопостачання. Немає електрики і в будівлі аеропорту Сін-Тітосе — головній повітряній гавані острова.
Рух поїздів на території острова повністю зупинено, передає агентство Kyodo. Не ходять швидкісні експреси “Сінкансен” на ділянці між префектурою Аоморі на півночі основного острова Хонсю і містом Хакодате на Хоккайдо. Також скасовано рух поїздів метро в адміністративному центрі — місті Саппоро.
Одна з головних японських авіакомпаній All Nippon Airways через землетрус прийняла рішення скасувати кілька перших ранкових рейсів до основного аеропорту острова. У будівлі його терміналу в даний час немає електрики, однак злітно-посадкова смуга і інша інфраструктура не постраждала в результаті підземних поштовхів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що потужний тайфун “Джебі” забрав життя 11 людей на заході Японії.