МЗС висловив РФ протест проти політичного вироку Мовенку у Криму
Київ • УНН
КИЇВ. 5 травня. УНН. Міністерство закордонних справ України протестує проти вироку, оголошеного судом в анексованому Росією Криму активістові Ігорю Мовенку. Про це у Twitter написала речниця МЗС Мар'яна Беца, передає УНН.
“Висловлюємо протест щодо „рішення“ окупаційної влади засудити Ігоря Мовенка до 2 років колонії-поселення. Політичне рішення. Боремось за звільнення”, — написала речниця МЗС Мар’яна Беца у Twitter ввечері 4 травня.
Підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд Севастополя 4 травня засудив обвинуваченого в екстремізмі Ігоря Мовенка до двох років колонії-поселення, повідомляє Радіо Свобода.
Мовенкові інкримінували “публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності” за кілька коментарів у групі “Крим — Україна” в соціальній мережі “ВКонтакте”.
Адвокат Мовенка Оксана Железняк повідомила, що вирок оскаржить.
Раніше російський прокурор просив суд про два роки умовно обвинуваченому в екстремізмі Мовенку. 16 грудня 2016 року жителя Севастополя Ігоря Мовенка затримали й відвезли до управління ФСБ Росії.
До цього, у вересні, з’явилося відео, зняте дружиною Мовенка. За словами жінки, її чоловіка побив невідомий через символіку українського батальйону “Азов”, що була наклеєна на велосипед кримчанина.
Лікарі діагностували в Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука й інші травми.
У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу запровадили проти неї економічні санкції. Кремль заперечує анексію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.
Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість переслідуваннями громадян України в Криму й закликає припинити тиск на них.
Висловлюємо протест щодо "рішення" окуп влади засудити І.Мовенка до 2 років колонії-поселення.Політичне рішення. Боремось за звільнення
— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 4 травня 2018 р.