У Світовому банку задоволені обіцянкою Порошенка переглянути законопроект про Антикорупційний суд
Київ • УНН
КИЇВ. 18 січня. УНН. У Світовому банку вітають заяву Президента України Петра Порошенка щодо перегляду законопроекту про створення Антикорупційного суду з урахуванням міжнародної критики. Про це заявила Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає УНН з посиланням на Reuters.
У цьому місяці Світовий Банк та Міжнародний Валютний Фонд звернулися до кабінету Порошенка, щоб висловити стурбованість щодо законопроекту, який, на їхню думку, не відповідав рекомендаціям європейської сторони у правовій та юридичній площинах.
У вівторок Порошенко повідомив під час зустрічі із закордонними дипломатами, що після першого голосування в парламенті, законодавство можна змінити, зробити його більш ефективним.
“Я дуже вітаю цю заяву”, — повідомила телефоном Кахконен.
“Зазираючи наперед, буду я задоволена чи розчарована, залежатиме у великій мірі від того, що станеться з Антикорупційним судом та земельною реформою”, — зазначила вона, відповідаючи на запитання про загальний прогноз для України.
За словами представниці Світового банку, це є основними двома реформами, за якими стежить багато людей, у тому числі й інвестори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Президента назвали строки запуску Антикорупційного суду
“Це ті дві реформи, які насправді мають значення для приходу інвестицій та інвесторів, для того, щоб в Україні почався реальний зріст”, — сказала Кахконен.
У той же час, за її словами, підготовча робота по земельній реформі дещо просунулася вперед і дуже добре опрацьована.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лагард і Порошенко планують зустрітися у Давосі
“За всіми ознаками, які ми бачили перед святами, це буде на порядку денному уряду на початку 2018 року”, — сказала вона, зазначивши, що Світовий банк продовжує працювати з урядом для вирішення питань щодо пенсійної реформи.
Раніше ЗМІ повідомили, що МВФ у листі до української влади наголосив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.