Українські нардепи домовилися з Німеччиною про співпрацю у сфері відходів
Київ • УНН
КИЇВ. 29 червня. УНН. Під час робочого візиту до Німеччини, головною метою якого було знайомство з тамтешньою системою збору тари, сформувалося чітке розуміння необхідності якнайшвидшого впровадження подібної системи в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook написав нардеп, член комітету ВРУ з питань екологічної політики Іван Рибак, передає УНН.
За його словами, в пошуках шляхів удосконалення системи поводження з відходами в Україні, на запрошення депутата Бундестагу Німеччини від Мюнхенського округу Флоріана Хана, українські нардепи з робочим візитом відвідали Мюнхен.
“Головною метою було знайомство із тамтешньою депозитною системою збору та переробки тари, адже у європейських країнах вона вже давно ефективно працює.
Тому під час зустрічі з Флоріаном Ханом ми обговорили можливості співпраці наших країн. Зокрема депутат поділився досвідом, як Німеччині вдалося вирішити проблему накопичення сміття. А це на сьогоднішній день одна із найактуальніших проблем у нас в державі, особливо беручи до уваги критичну ситуацію у Львові. Тому ми повинні брати приклад з розвинутих країн світу та удосконалювати власну систему збору відходів”, — написав І.Рибак.
Нардеп зазначив, що в рамках візиту відбулася зустріч із керівництвом компанії RLG (Reverse Logistics group) — це група компаній із зворотної логістики, яка працює більш ніж у 80 країнах світу.
“За участі генерального директора Патріка Видермана та члена наглядової ради Ахіма Вінтера відбулася презентація депозитної системи, яка діє в Німеччині вже більше 12 років. Протягом перших місяців роботи німці повертали близько 85% тари. А вже через рік і до сьогоднішнього дня показник повернення досягнув 98%. Для України запропоновано майже аналогічну систему, але вже з певними допрацюваннями.
До системи відносяться пляшки з під пива, мінеральних вод та газових безалкогольних напоїв. При продажі у вартість пляшки закладається 25 євроцентів, а коли покупець повертає її, то отримує чек, яким може розрахуватись у супермаркеті або просто отримати готівку в касі. Таким чином, людина платить тільки за напої, а за тару повертає свої гроші, не втративши ні копійки”, — написав І.Рибак.
Нардеп зауважив, що особисто ознайомившись із всіма тонкощами системи сформувалося чітке розуміння, що депозитну систему потрібно якнайшвидше впроваджувати в Україні.
“Ми особисто випробували цю систему. Вранці придбали пляшки з водою, а потім повернули їх за допомогою фандоматів та отримали кошти на касі. Дуже зручно те, що пляшки можна купувати в одному місці, а повертати в будь — якому іншому магазині. В Німеччині побачити пляшку, яка просто валяється посеред вулиці практично не реально — це нікому не вигідно.
Також в останній день перебування у Мюнхені відвідали розрахунковий центр приватної пивоварні та виробника мінеральної води. Там на власні очі побачили як сортуються пляшки. Місцеві виробники переконують, що необхідно дбати про екологію. Більше того потрібно розуміти, що пляшки — це не просто шкідливі відходи, але і гроші, тому викидати їх просто не розумно.... Побачивши як вона реально працює у європейців, повернулися з чітким розумінням, що необхідно терміново запроваджувати депозитну систему в нашій державі”, — резюмував І.Рибак.
Нагадаємо, кожного року в Україні утворюється близько 12 — 15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% із яких — це тара.
Верховна Рада України хоче перейняти досвід європейських країн та впровадити фандомати в Україні. Нардепи переконані, що нова система збору тари допоможе зменшити кількість сміття в Україні та стимулюватиме громадян цивілізовано поводитися з відходами.