Бундестаг дозволив спецслужбам ФРН наглядати за листуванням у месенджерах
Київ • УНН
КИЇВ. 23 червня. УНН. Німецький бундестаг ухвалив законопроект, який дозволив спецслужбам використовувати програми для нагляду за онлайн-листуванням у месенджерах на кшталт Skype чи WhatsApp. Про це повідомляє УНН із посиланням на Deutsche Welle.
“Німецьким слідчим у кримінальних справах буде дозволене застосування шпигунського програмного забезпечення... Повідомлення мають перехоплюватися ще в комп’ютері відправника, до того, як вони будуть закодовані”, — інформує сайт бундестагу.
Йдеться про шпигунські програми, які встановлюються на пристроях користувачів месенджерів і перехоплюють повідомлення до їхнього шифрування або одразу після розшифровки.
“Ми все частіше спостерігаємо, що злочинці використовують зашифровані канали комунікації. Органам влади дедалі складніше стає розкривати навіть найтяжчі злочини”, — заявив федеральний міністр внутрішніх справ Томас де Мезьєр.
Представники опозиційної партії “Зелених” у парламенті розкритикували законопроект за порушення фундаментальних прав людини. Вони заявили, що правоохоронцям надають можливості отримувати всі дані про людину завдяки доступу до мікрофона та камери гаджетів, а також до набраних текстів і пам’яті пристроїв. Проте вимогу “Зелених” до федерального уряду “відкликати законопроект і привести у відповідність до конституції” бундестаг не підтримав.
Як повідомляв УНН, 19 червня Державна дума Росії прийняла в першому читанні законопроект про регулювання роботи месенджерів, який зобов’язує ідентифікувати користувачів за номером телефону.