"Нафтогаз" хоче долучитись до позову Польщі про доступ "Газпрому" до OPAL

"Нафтогаз" хоче долучитись до позову Польщі про доступ "Газпрому" до OPAL

Київ  •  УНН

 • 14789 перегляди

КИЇВ. 1 березня. УНН. НАК “Нафтогаз України” звернулась до Загального суду Європейського суду справедливості із запитом про долучення до справи за позовом компанії PGNiG Supply&Trading (PGNiG ST), що оскаржує рішення Європейської Комісії від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяє ПАТ “Газпром” значно збільшити використання потужностей газопроводу OPAL та збільшити обсяги прокачки газу Північним потоком. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАК “Нафтогазу”, передає УНН.

Як повідомили у "Нафтогазі", відповідно до Статуту Європейського суду справедливості, юридична особа може долучитися до справи у Європейському суді справедливості, якщо вона зможе довести інтерес у результаті справи, представленої на розгляд суду.

"Нафтогаз надіслав такий запит на долучення, посилаючись на попередню практику суду, а також вказавши потенційні негативні наслідки рішення Єврокомісії для компанії, якими є зменшення обсягів транзиту природного газу територією України, загроза безпеки постачання природного газу в Україну через припинення газових потоків з Польщі, погіршення конкурентної позиції Нафтогазу, неочікувана зміна регуляторних та ринкових умов діяльності компанії", - йдеться у повідомленні.

У компанії також наголосили, що долучення "Нафтогазу" до справи за позовом PGNiG ST дозволить представити додаткові аргументи у справі, а також отримати офіційний доступ до матеріалів справи. Наразі запит "Нафтогазу" на долучення до справи, ініційованої PGNiG ST, підлягає розгляду судом із урахуванням позицій сторін справи.

Нагадаємо, 4 грудня 2016 року PGNiG ST подала свій позов з вимогою зупинити виконання рішення Єврокомісії. Компанія оскаржує зазначене рішення, оскільки воно було прийнято з перевищенням повноважень, порушило принципи правової визначеності, захисту законних очікувань і пропорційності, не узгоджується з засадами політики ЄС, порушує положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Крім того, компанія зазначає, що при прийнятті цього рішення було неправильно застосовано статтю 36 Директиви 2009/73/ЄС щодо виключення нової газової інфраструктури від застосування окремих вимог Третього енергетичного пакету.

23 грудня 2016 року суд тимчасово зупинив дію зазначеного рішення Європейської Комісії, однак остаточне рішення щодо його відповідності нормам права ЄС ще не прийнято.

PGNiG Supply&Trading належить до групи компаній, яку очолює польська державна нафтогазова компанія PGNiG.