Хімікати, відпрацьовані мастила та пластик незаконно зберігали просто неба у Каневі
Київ • УНН
КИЇВ. 27 лютого. УНН. Оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Черкаській області ДЗЕ Нацполіції провели обшук на території підприємства, де зберігались небезпечні відходи, передає УНН з посиланням на прес-службу Нацполіції.
"У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 326 (Порушення правил поводження з мікробіологічними або іншими біологічними агентами чи токсинами) Кримінального кодексу України співробітники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Черкаській області та слідства Нацполіції встановили факт порушення законодавства з боку товариства у сфері утилізації небезпечних відходів", - йдеться у повідомленні.
За даними правоохоронців, зберігалась використана продукція на території підприємства міста Канів. Відходи знаходились під відкритим небом, на ґрунті, без використання спеціальних ємкостей.
"Серед виявлених небезпечних відходів переважну більшість складали люмінесцентні лампи, непридатні медичні, фармацевтичні та косметичні засоби, батареї живлення, хімікати, відпрацьовані мастила, пластик, комп’ютерна техніка, протигази та автошини", - йдеться у повідомленні.
Вивезення їх для подальшої утилізації, переробка та знищення не проводилися.
Крім того, відходи ніхто не сортував, всі вони були перемішані.
"Внаслідок порушення товариством правил зберігання відходів та їх утилізації, було забруднено земельну ділянку та знищено значну кількість зелених насаджень", - йдеться у повідомленні.
Крім того, працівники Державної екологічної інспекції в Черкаській області та Головного управління «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» відібрали зразки ґрунту, води і стоків для подальшого їх лабораторного дослідження.
На даний час проводиться комплекс заходів, спрямованих на встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочину, а також встановлюється сума завданих збитків.
Нагадаємо, Мінприроди обіцяло представити Національну стратегію поводження з відходами у грудні 2016 року. На сьогоднішній день представлена лише її технічна редакція.
Міністр не може назвати точної дати затвердження стратегії, однак виступає категорично проти законодавчого врегулювання ситуації у сфері відходів.
Тим часом низка обласних державних адміністрацій взагалі не розуміють, яка нинішня ситуація у сфері поводження з відходами, а інші — не можуть утилізувати небезпечні відходи через брак коштів.
Як раніше повідомляв УНН, в Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (дані держстатистики за 2015 рік). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.