Рішення комітету ВР з питань фінансової політики засекретити інформацію про виникнення проблем у банківській системі є політичним — експерт
Київ • УНН
КИЇВ. 12 грудня. УНН. Рішення комітету Верховної ради з питань фінансової політики та банківської діяльності засекретити інформацію Нацбанку щодо виникнення проблем у банківській системі є політичним. Таку думку у коментарі УНН висловив експерт Реанімаційного пакету реформ Руслан Чорний.
“Є речі, які дійсно підпадають під гриф державної таємниці, але у цьому випадку, мені здається, що можливо комітет (ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності — ред.) щось собі думав, але не знайшов підтверджень своїм підозрам, тому вирішили аби не осоромитися приховати цю інформацію. Тому що, у даному контексті, мені здається не змогли знайти щось таке, що потрібно було б приховувати, і що мало б якусь загрозу для української фінансової спільноти”, — сказав Р.Чорний.
Експерт зазначив, що на його думку, засекречення Комітетом ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності інформації Нацбанку щодо виникнення проблемних питань в банківській системі України пов’язане із політичними мотивами.
“Я думаю, що тут були виключно якісь політичні мотиви, для того щоб прийняти таке рішення”, — зауважив Р.Чорний.
Як повідомляв УНН, голова комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка засекретив інформацію про проблемні питання у банківській системі.
У листопаді Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності розглядав низку питань, зокрема інформацію Нацбанку щодо виникнення проблемних питань в банківській системі України. Доповідачем з вказаного питання був заступник Голови Нацбанку Я.Смолій. Однак, ця інформація була засекречена профільним Комітетом ВР.
За результатом заслуховування інформації Нацбанку, було вирішено провести протягом місяця спільне засідання Комітету ВР з Правлінням Нацбанку, на якому обговорити заходи щодо оздоровлення банківської системи України.
Нагадаємо, комітет ВР з банківської діяльності з початку року не розробив жодного закону у сфері монетарної політики.
Так, з початку 2016 року комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності не подав жодного проекту закону чи постанови за напрямком “Монетарна політика та фінансові ринки”, які б потім стали законами.